20 Ağustos 2008 Çarşamba

Vatandaş Osman; Mr. Osman Olacak

Acı Ama Gerçek...

Vatandaş 'Türk Osman' Osman Bey, sabah saat:7:00 da Casio masa saatinin alarmıyla gözlerini açtı. Puffy yorganını kaldırdı. Hugo Boss pijamalarını çıkarıp Adidas terliklerini giydi. Wc ye uğradıktan sonra banyoya geçti.

Clear şampuan ve Protex sabunuyla duşunu aldı.Colgate ile dişlerini fırçaladı.Rowenta ile saçlarını kuruttu. Bill's gömleğini ve Pierre Cardin takımını giyindi. Lipton çayını içti. Sony televizyonda medya özetlerini ve flaş ha berleri izledi.

Citizen kol saatine baktı.Aile fertlerine 'çav' deyip Hyundai otomobiline bindi. Blaupunkt radyosunu açarak rock müziği buldu. Ağızına bir Polo şeker attı. Şehrin göbeğindeki Mega Center'daki ofisine varınca Caper bilgisayarını çalıştırdı.Microsoft Excel'e girdi. Ofisboy'dan Nescafe'sini istedi.

Saat 10:00'a doğru açlığını yatıştırmak için Grisini yedi.

Öğlen Wimpy's Fast Food kafeteryaya gitti. Ayak üstü CocaCola ve hamburgeri mideye indirdi. Camel sigarasını yakıp Star gazetesini karıştırdı.

Akşam üzeri iş çıkışı İmage Bar'a uğrayıp, JB'sini yudumladı, sonra köşedeki Shopping Center'a uğradı. Eşinin spariş ettiği Persil Supra deterjan , Ace çamaşır suyu, Palmolive şampuan, Gala tuvalet kağıdı, Sprite gazoz ve Johnson kolonyayı alarak kasaya yanaştı. Bonus kartıyla faturayı ödedi.

Haftasonu eşi Hatice'yle Galleria'ya giden Osman Bey, Showroom'ları dolaşıp Kinetix ayakkabı, Lee Cooper blue jean satın aldı. Akşam evde bir gazetenin verdiği TV Guide'a göz atan Osman bey, kanallar arasında zapping yaparak , First Class, Top Secret, Paparazzi gibi programlar izledi.

Aynı anda Outdoor dergisini karıştırdı.

Saat 22:00'ye doğru TV'de Türk dili üzerine panel başladı. Uykusu gelen Osman Bey, televizyonu kapatıp yatak odasına geçerken, kendini mutlu hissetti.

''Ne mutlu Türk'üm diyene!'' diye gerindi ve uyudu.

Hala uyuyor....

Hiç yorum yok:

Loading...