14 Aralık 2008 Pazar

Erkekler Melektir (Fıkra)

Bir gün ormancının biri dalları nehrin üzerine sarkan ağacın dallarını keserken baltasını suya düsürür.
'Aman tanrım' diye bağırdığında TANRI belirir ve 'Ne diye bağırıyorsun?' der.
Ormancı baltasinı suya düşürdüğünü ve yaşamını sürdürebilmek için o baltaya ihtiyacı olduğunu söyler. TANRI suya dalar ve elinde bir altın balta ile tekrar belirir.
'Baltan bu muydu?' diye sorar.
Ormancı 'hayır' diye cevaplar. TANRI suya tekrar dalar ve bu sefer elinde gümüş bir balta iletekrar belirir ve yine sorar.
'Baltan bu muydu?
Ormancı yine 'hayır' diye cevaplar.TANRI suya tkrar dalar ve bu sefer elinde demir bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar.
'baltan bu muydu?
Ormancı 'evet' der. Ormancının dürüstlüğü TANRI'nin çok hoşuna gider ve baltaların üçünü de kendisine verir.Ormancı mutlu bir şekilde evine döner.Bir zaman sonra ormancı eşiyle birlikte nehir boyunca yürürken karısı suya düser.
Ormancı 'aman tanrım' diye bağırır. TANRI yine belirir ve sorar.
'Ne diye bağırıyorsun?'
Ormancı 'karım suya düştü' der.TANRI suya dalar ve jennifer lopez le birlikte geri döner. 'Senin karın bu mu?' diye sorar.
Ormancı 'evet' der. TANRI sinirlenmiştir.
'Yalan söylüyorsun, gerçek bu değil' der.
Ormancı 'özür dilerim TANRIM, ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu. Eğer Jennifer Lopez için hayır deseydim bu sefer Catherine Zeta-Jones ile geri dönecektin, o na da hayırdeseydim karımla döncek ve her üçünü de bana verecektin. Ben fakir bir adamım ve üç karımın sorumluluğunu taşıyabilecek durumda değilim. Jennifer Lopez e evet dememin sebebi budur....


Bu hikayeden alinacak ders :Ne zaman bir erkek yalan söylüyorsa bunun iyi ve saygın bir nedeni vardir ve bu başkalarının yararı içindir.
(Kendileri için birşey istiyorlarsa ekmek çarpsındır )

2 yorum:

nalan dedi ki...

çok şeker bir öykü,eklediğin yorumun da...

BONCUK HANIM dedi ki...

Nalan abla teşekkür edrim. Diğer öykülerimi de oku. Hepsini beğeneceğinden eminim.

Loading...