21 Haziran 2008 Cumartesi

Kadın Olmak

Bir kadın çocuktur aslında... Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine, bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmeden sevmeli erkek, kadını.... Ama hiçbir kadın çocuk muamelesi görmek istemez. Söylediği şeyler çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister.Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz; Ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz..

Bir Kadın Güçlüdür Aslında..

Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür.. Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez. İsterki; erkeğin gücü kendisine huzur versin. Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir, hemde erkeğin ne kadar güçlü olduğunu görecektir. Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği birşey varsa mutlaka yapar.
Bir Kadın Sevgidir Aslında...
İçinde herzaman sevgiyi taşır. Sevdiklerinden kolay ayrılamaz. Zor sever ama tam sever. Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir, ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz. Ancak beyninde yer alamazsınız. Heran terk edebilirsiniz. Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette; bunun tek nedeni ise engelleyemedikleri acımak duygusudur.
Bir Kadın Yalnızdır Aslında...
Hiçbir kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendi karar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız, onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.
Bir Kadın Çılgındır Aslında....
Neler yapabileceğini erkek hayal bile edemez. Üreticiliğinin sınırı yoktur ama bunu ortaya çıkarmak için hayatının erkeğini bekler. Hoyratca harcamaz üreticiliğini, sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü hayatın içinde olan herşey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. Yemek yemek, su içmek bile. Bir kadının elinden içtiğiniz suyla, kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyormusunuz? Anlıyorsanız ne mutlu size. Anlamıyorsanız ne yazıkki yaşamıyorsunuz!...
Can DÜNDAR

Hiç yorum yok:

Loading...